خانه / روانشناسی / بهار را به روابط خود بیاورید

بهار را به روابط خود بیاورید

بهار در راه است و همه با گشودن پنجره‌ها و گردگیری خانه به استقبال هوای بهاری و روزهای آفتابی می‌رویم. چرا کمی از این نشاط را به روابط خود نبخشیم؟!

وجود مشکلات روزمره ممکن است هر رابطه‌ای را درگیر یکنواختی کند. اما صرف نظر از این که هر یک از ما چه دغدغه‌هایی داریم، راه‌های ساده‌ای برای مثبت اندیشی و روشن‌تر دیدن دنیای اطراف هست. با تمرکز به روی نکات مثبت به جای نکات منفی، شما و شریک زندگیتان هر دو احساس بهتری نسبت به رابطه خود خواهید داشت.

وقتی افراد افکار مثبتی در سر دارند، با دیگر افراد احساس نزدیکی بیشتری داشته و راحت‌تر با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنند. به عنوان یک مثال ساده، یک روز معمولی را در نظر بگیرید که از همسر خود خواسته‌اید در راه برگشت به منزل خریدی را انجام دهد اما پس از برگشت به خانه می‌بینید که او چند قلم از لیست خرید را فراموش کرده و یا اشتباه خریداری کرده است. اگر شما در چهارچوب ذهنی منفی باشید حتما از حواس‌پرتی او دلخور شده و بر سر همین موضوع کوچک از یکدیگر دلخور می‌شوید. اما اگر افکار شما مثبت باشند، از همسر خود قدردانی می‌کنید که پس از یک روز کاری خسته کننده به خرید رفته و فراموشی او را به حساب خستگی او می‌گذارید.

این مثال کوچکی از قدرت فکر مثبت است؛ مثبت اندیشی درباره رفتارهای همسرتان نه تنها باعث کاهش جروبحث شده بلکه باعث می‌شود او را بیشتر از قبل دوست داشته باشید. افرادی که مثبت اندیش هستند اجتماعی‌تر بوده و بیشتر راقب به حمایت از دیگران هستند که این خود باعث می‌شود افراد دوست داشتنی‌تری باشند.

با انتقاد کمتر و تحسین بیشتر تاثیرات مثبت چشمگیری در روابط خود ایجاد کنید. همسرتان نیز با تحسین شدن توسط شما ناخودآگاه در چهارچوب ذهنی مثبتی نسبت به شما قرار می‌گیرد و روابط میان شما را گرم‌تر از قبل احساس می‌کند. گرچه ممکن است در ابتدا کمی عجیب به نظر برسد، اما هر وقت احساس کردید عملکرد همسر شما فوق‌العاده است، حتی اگر در مورد یک کار ساده و بی‌اهمیت باشد، او را ستایش کنید!

همچنین ببینید

مردان

۹ عادتی که زوج‌های خوشبخت به هر قیمتی شده از آن‌ها دوری می‌‌کنند

مطمئنا، بارها درباره‌ی نکات ضروری برای برقراری رابطه‌ی عاشقانه سالم و شاد شنیده‌اید. اما در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.