خانه / روابط عاشقانه / بهترین دوست همسر خود باشیم

بهترین دوست همسر خود باشیم

بهترین دوست همسر، تحکیم روابط زناشویی، ایجاد صمیمیت با همسر، خواندن ذهن همسر، جلب اطمینان و اعتماد مرد

بهترین دوست همسر، تحکیم روابط زناشویی، ایجاد صمیمیت با همسر، خواندن ذهن همسر، جلب اطمینان و اعتماد مرد

ازدواج تداوم و استحکام بیشتری می‌یابد زمانی که علاوه بر داشتن نقش همسری بتوانیم بهترین دوست‌ یکدیگر نیز باشیم. وجود این فضای صمیمی باعث می‌شود بتوانیم ارتباط احساسی بهتری با همسر خود برقرار کنیم. مسائل زیر را در روابط خود اعمال کنید و خواهید دید همسرتان شما را بهترین دوست خود خطاب خواهد کرد.

به او اجازه دهید فضای شخصی خود را داشته باشد

اگر در تلاش هستید بهترین دوست همسر خود باشید، باید درک کنید که او چه زمانی به شما و چه زمانی به فضای شخصی خود نیاز دارد. برای داشتن یک رابطه سالم، داشتن فضای شخصی ذهنی و فیزیکی برای هر دو طرف ضروری است. مطمئن باشید اگر گاه به گاه به همسرتان اجازه دهید دلتنگ شما شود، از حضور شما بیشتر از قبل لذت خواهد برد.

روشن فکر باشید

به عنوان یک دوست صمیمی، بسیار مهم است که رفتارهای همسر خود را قضاوت نکنید. او باید بتواند به شما اطمینان کرده و مسائل خود را با شما در میان بگذارد. اجازه ندهید مسائل گذشته و تصورات ذهنی که از قبل در مورد او داشته‌اید دید شما را نسبت به مسئله فعلی تیره کند. هرگاه فکر می‌کنید همسرتان در عملکرد خود دچار لغزشی شده است، خود را به جای او بگذارید و کمی با کفش‌های او راه بروید. این طرز برخورد شما به گونه‌ای شگفت‌انگیز در تحکیم روابط شما تاثیر می‌گذارد.

مطمئن شوید که او کاملا به شما اطمینان دارد

برای آقایان راحت نیست که از احساسات و افکار خود صحبت کنند. پس زمانی که همسرتان رازی را با شما در میان می‌گذارد و یا به چیزی اعتراف می‌کند، به عقاید و احساسات او احترام بگذارید و حرف‌های او را برای دیگران مطرح نکنید. همسر شما باید کاملا به شما اطمینان داشته باشد تا بتواند شما را دوست خود قلمداد کند. اگر می‌خواهید همسرتان با شما احساس راحتی کرده و افکار و احساسات خود را با شما قسمت کند، باید به او این اطمینان را بدهید که رازدار او خواهید بود.

رفتارهای او را به درستی برای خود ترجمه کنید

همانطور که خانم‌ها از آقایان توقع دارند که ذهن آن‌ها را بخوانند، آقایان نیز می‌توانند این توقع را داشته باشند. گاهی اوقات همسر شما تلاش دارد با زبان بدن خود مفهومی را به شما انتقال دهد که با کلمات نمی‌توان انتقال داد. به عنوان دوست او، باید بتوانید حالات او را درک کرده و با نگاه کردن به او تشخیص دهید او در چه حالی است. همچنین از آنجایی که آقایان در بیان احساسات قلبی خود تبحر چندانی ندارند، بسیار مهم است که شما متوجه رفتارها و حالت‌هایی شوید که او با انجام آن‌ها تلاش می‌کند محبت خود را به شما ابراز کند و برای این ابراز محبت از او قدردانی کنید.

خوشی‌ها و ناخوشی‌ها را با یکدیگر در میان بگذارید

به عنوان یک زوج، شما باید بتوانید بار ذهنی خود را با یکدیگر در میان بگذارید. برای یک مرد کافی نیست اگر شما را فقط در خوشی‌ها و موفقیت‌های خود شریک بداند. شما باید در مواقعی که اوضاع روبه‌راه نیست در کنار او باشید زیرا در اینگونه مواقع مرد شما بیش از هر زمانی به همراهی یک دوست نیاز دارد. به او ایمان داشته باشید و همیشه تلاش کنید به او قدرت ببخشید.

همچنین ببینید

بازیابی تمرکز

5 روش فوری و موثر برای بازیابی تمرکز

بازیابی مجدد قدرت تمرکز حتما شما نیز مانند بسیاری از افراد پر مشغله تجربه یک روز ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.