خانه / پوست و مو و ناخن / تاثیر نوشیدن آب هویج در سلامت پوست و موی شما

تاثیر نوشیدن آب هویج در سلامت پوست و موی شما

آب هویج، تاثیر آب هویج در سلامت پوست و مو، نكات سلامتی مو، نكات سلامتی پوست، زیبایی پوست و مو، درخشندگی مو، لطافت مو، ضخیم شدن تارهای مو، جلوگیری از ریزش مو، لكه‌های پوستی، آكنه، حفاظت از پوست در برابر نور خورشید، جلوگیری از پیری پوست

هویج می‌تواند منبعی گیاهی برای سلامتی و زیبایی شما به شمار رود. آب هویج نیز دارای مزایای بی‌شماری برای بدن شماست. نه تنها به استحكام و سلامت استخوان‌ها و سلامت خون كمك می‌كند، بلكه برای پوست و موی شما نیز بسیار مفید است. در ادامه این مطلب هشت مورد از خواص نوشیدن آب هویج را به شما معرفی می‌كنیم.

باعث درخشندگی پوست شما می‌شود

آب هویج منبع آنتی‌اكسیدان‌ها و ویتامین A است و به جوان ماندن پوست شما كمك می‌كند. مصرف روزانه آب هویج در رطوبت رسانی به پوست مفید است. مصرف آب هویج باعث دفع سموم از بدن شما شده و بدن را پاك‌سازی می‌كند و همین نكته به شما در داشتن پوستی صاف و درخشان كمك می‌كند.

از پیری پوست جلوگیری می‌كند

از آنجایی كه آب هویج منبعی غنی از آنتی‌اكسیدان‌ها و دیگر مواد با ارزش است، مصرف روزانه آن می‌تواند از چین و چروك خوردن پوست و پیر شدن پوست جلوگیری كند. آب هویج موجب افزایش تولید كالیژن در پوست شده و موجب جوان ماندن و حفظ انعطاف پوست می‌شود.

از صدمات پوست در مقابل آفتاب جلوگیری می‌كند

هویج سرشار از بتا كاروتن است كه پس از جذب شدن توسط بدن به ویتامین A تبدیل می‌شود. این نكته به حفاظت از پوست در مقابل اشعه‌های UV كمك می‌كند. از آنجایی كه آب هویج سرشار از آنتی‌اكسیدان‌هاست، مانند یك ضد آفتاب طبیعی برای پوست عمل می‌كند.

مطلب مرتبط: تاثیرات آب هویج بر کاهش وزن

از آكنه پیشگیری می‌كند

آب هویج دارای خواص التیام بخش برای پوست است و از به وجود آمدن شرایط مساعد برای آكنه و جوش در پوست پیشگیری می‌كند. آنتی‌اكسیدان‌های موجود در آب هویج همچنین به درمان اكنه نیز كمك بسیاری می‌كنند. ویتامین A موجود در آب هویج باعث می‌شود تا سطح Ph پوست در سطح نرمال باقی بماند. مصرف آب هویج همراه با عسل در درمان آكنه‌ معجزه می‌كند.

زخم‌ها و لكه‌های پوستی را بر طرف می‌كند

آنتی‌اكسیدان‌ها و ویتامین A موجود در آب هویج باعث بر طرف شدن جای زخم و لكه‌های پوستی می‌شود. برای از بین بردن لكه‌های پوستی كمی آب هویج مخلوط شده با عسل را به روی پوست بمالید.

از ریزش موجلوگیری می‌كند

ویتامین A و بتا كاروتن موجود در آب هویج به رشد سالم مو كمك می‌كند. آب هویج دارایویتامین‌های ضروری برای حفظ سلامت مو است. آب هویج باعث گردش بهتر خون در ناحیه كف سر می‌شود كه همین امر باعث جلوگیری از ریزش مو می‌شود.

باعث رشد سالم موها می‌شود

آب هویج باعث رشد سالم موها و ضخیم‌تر شدن تارهای مو می‌شود. آب هویج دارای ویتامین‌های A و E است و به افزایش رشد فولیكول موها كمك می‌كند. همچنین آب هویج دارای ویتامین‌های ضروری برای حفظ سلامت پوست كف سر بوده و از نازك شدن و آسیب‌پذیری تارهای مو پیشگیری می‌كند.

باعث درخشندگی موها می‌شود

برای درخشان شدن موها به صورت طبیعی، آب هویج مصرف كنید. آب هویج سرشاز از ویتامین‌های A و C است. این ویتامین‌ها باعث حفظ رطوبت موها شده و در نتیجه به موهای شما درخشندگی و لطافت می‌بخشند.

همچنین ببینید

ماساژ ژاپنی صورت برای جوان سازی پوست

امروزه استفاده از انواع کرم‌­ها و محصولات آرایشی مختلف و یا انجام جراحی‌­های زیبایی برای ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.