خانه / ورزش و تناسب اندام / تمرین‌هایی غیر ورزشی برای حفظ تناسب اندام شما

تمرین‌هایی غیر ورزشی برای حفظ تناسب اندام شما

تناسب اندام زنان، تناسب اندام و لاغری، كاهش وزن، خستگی از ورزش، انگیزه ورزش، ورزش در خانه، كارهای كالری سوز

از صرف وقت در باشگاه و انجام تمرینات ورزشی خسته شده‌اید؟ اگر از ورزش كردن دلسرد شده‌اید یا دیگر انگیزه رفتن به سالن‌های ورزشی را ندارید، زمان آن است كه تغییری ایجاد كنید روش‌هایی خلاقانه و جدید برای حفظ تناسب اندام خود بیابید! به جای عوض كردن باشگاه، به این موارد سرگرم کننده و غیر ورزشی فكر كنید:

برقصید

رقصیدن بهانه خوبی برای شاد شدن و حفظ تناسب اندام است! آهنگ‌هایی مهیج تهیه كنید و تا جایی كه ریتم ادامه دارد شما هم به رقصیدن ادامه دهید و استراحت نكنید. پس از چند ساعت، کالری بسیار زیادی می‌سوزانید!

برف پارو كنید

در طول زمستان مجبور می‌شویم برف پارو كنیم، پس چرا از آن برای حفظ تناسب اندام استفاده نكنیم؟ می‌توانید نه تنها برف مقابل خانه خود، بلكه برف مقابل خانه‌های همسایگان خود را هم پارو كنید! این كار علاوه بر این كه یک تمرین عالی برای كاهش وزن است، به شما امکان می‌دهد با همسایه‌ها آشنا شده و شخصیتی مورد احترام باشید.

خانه را تمیز کنید

یك موسیقی نشاط آور پخش كنید، آستین‌ها را بالا بزنید و شروع به تمیز کردن و نظافت منزل كنید تا به نحوی سرگرم کننده و مفید كالری بسوزانید. می‌توانید با انجام كارهایی مانند جارو زدن، طی كشیدن، شستشو و انجام دیگر كارهای نظافتی انرژی‌بر تا 600 کالری در ساعت بسوزانید. زمانی که نظافت تمام شده و همه جا از تمیزی برق بزند، می‌بینید كه عرق كرده‌اید و ضربان قلب شما بالا رفته است- یك پایان عالی برای ورزش كردن بدون انجام تمرینات ورزشی!

هنرهای رزمی/کیک بوکسینگ

اگر می‌خواهید كمی قلدر شوید و در ضمن اندامی متناسب داشته باشید، هیچ چیز بهتر از انجام هنرهای رزمی و یا کیک بوکسینگ نیست. این ورزش‌ها به قدری شگفت انگیز هستند که با انجام آن‌ها خیس عرق شده و به سختی نفس می‌كشید، اما به قدری سرگرم کننده هستند كه متوجه نمی‌شوید چطور اینقدر عرق كرده‌اید! اسکیت روی یخ نیز یك فعالیت سرگرم كننده برای تمامی اعضای خانواده در آخر هفته است. از این فعالیت مفرح لذت ببرید و علاوه بر سرگرم شدن تمرینی عالی خواهید داشت.

در بازی‌های تیمی شركت كنید

در محله خود به یك تیم بسکتبال، فوتبال، هاکی یا بیس بال بپیوندید و تا جایی كه می‌توانید به تمرین و بازی بپردازید. بازی‌های تیمی سرگرم کننده هستند و در طول یك جلسه كالری بسیاری خواهید سوزاند.

در شهر بچرخید و قدم بزنید

به جای صرف زمان در داخل خانه، شروع به کشف مكان‌های جالب شهر كنید. در شهر پیاده روی كنید و مکان‌هایی را بیابید كه می‌توانید با حدود یک ساعت پیاده‌روی از منزل به آنجا بروید. یا این كه ماشین خود را در فاصله دورتری پارك كرده و شروع به گردش در شهر و قدم زدن كنید. هر زمان بیشتری را صرف راه رفتن كنید، مكان‌های دیدنی بیشتر خواهید یافت و بیشتر ورزش می‌كنید.

حیوان خانگی داشته باشید

سگ‌ها نیاز به پیاده روی روزانه دارند و خواهید دید که دویدن، چرخیدن در شهر و راه رفتن در كنار آن‌ها بسیاری سرگرم کننده است. سگ‌ها شما را وادار می‌كنند بیشتر و بیشتر با آن‌ها بدوید و قدم بزنید. از این طریق بدون این كه متوجه شوید ساعت‌ها ورزش كرده‌اید.

منبع نوشته

همچنین ببینید

فواید و تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

هفت تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

فواید ورزش صبحگاهی ورزش تاثیری مستقیم در داشتن سلامت جسمانی و روحیه بالا در زندگی­ ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.