خانه / ازدواج / خودش خوب است؛ اما ظاهرش نه…

خودش خوب است؛ اما ظاهرش نه…

روانشناسی ازدواج موفق، مشاوره ازدواج، دانستنی های پیش از ازدواج، انتخاب درست همسر، انتخاب همسر مناسب، اهمیت ظاهر جذاب در ازدواج

انتخاب همسر از این جهت انتخاب سختی است که باید در آن همه چیز را با هم در نظر بگیرید. همانقدر که ظواهر را می سنجید باطن را هم در نظر بگیرید و همانقدر که عاشق شخصیت او می شوید، از چهره و اندام و رفتار و موقعیت اجتماعی اش هم خوشتان بیاید.

اما همه آدم ها کامل نیستند. بالاخره ممکن است یک جای کار ناراضی باشید. مثلا همه ویژگی های طرف مقابل باب میلتان باشد به جز ظاهرش. در این موقعیت باید چه کار کنید؟ چشمتان را روی ظواهر ببندید و بگویید مهم اخلاق است؟

مسلما نه! تعجب نکنید. چون در ازدواج آنقدر که چهره مهم است اخلاق هم اهمیت دارد. ازدواج تنها رابطه ای است که در آن جسم هم دخیل است بنابراین باید جسم طرف مقابل مطلوب شما باشد. شما قرار نیست با کسی همکار، همخانه یا دوست شوید که قیافه اش برایتان کم اهمیت باشد. چهره همسر شما یعنی چیزی که با آن همیشه مواجهید و باید تداعی گر عشق تان باشد.
بنا به گزارش آکاایران : این یعنی که شما باید با ملکه زیبایی دنیا ازدواج کنید؟ البته که نه! یعنی باید با کسی که همه تحسینش می کنند و می گویند زیبا و خوش تیپ است ازدواج کنید؟ باز هم نه!
تناسب و همسانی دو طرف از نظر زیبایی، قد و اندام است که معیار ظاهری ازدواج را تامین می کند. زیبایی امری نسبی است و بیشتر به افکار، خاطرات، تجربیات و آنچه در ذهن افراد است بستگی دارد تا آنچه که در واقعیت و ظاهر افراد وجود دارد؛ شما باید با دیدن آن قیافه حس خوبی پیدا کنید و حس کنید به او کشش دارید. چه طرف مقابل تان زیبا باشد چه نباشد، چه دیگران تایید کنند که او زیباست یا نکنند،در هر حال شما باید به آن قیافه حس خوبی داشته باشید و آن را مطلوب خود بدانید.
فراموش نکنید که زیبایی با صفات دیگری چون مهربانی و طینت زیبا به کمال می رسد؛ بنابراین اگر به ویژگی های مثبت همسرتان فکر کنید به مرور زمان احساستان درباره چهره همسرتان تغییر خواهد کرد.

مطلب مرتبط: یک جنتلمن واقعی چه خصوصیاتی دارد؟

در افکار خود همسرتان را با کسی دیگر مقایسه نکنید و اجازه ندهید در دام مورد مقایسه قرار گرفتن توسط دیگران بیفتید. ویژگی های مثبت و منفی همسرتان را محک بزنید و به خود فرصت دهید تا به او نزدیک تر شوید

اگر ازدواج کرده‌اید…

اگر ازدواج كرده‌اید، دیگر کار از کار گذشته. باید مسئولیت انتخابتان را بپذیرید. حرص نخورید. حتی بد نیست تلاش کنید تا ظاهر طرف مقابل و تیپ و لباس پوشیدنش را به مطلوبتان نزدیک تر کنید اما باید بدانید که لازمه زندگی مشترکی که برای هر دوی شما آرامشبخش باشد، ویژگی های زیادی از جمله با معتقد بودن، محبت، مهربانی، امین بودن و داشتن صداقت است و زیبایی تنها یکی از عوامل این انتخاب است.

مطلب مرتبط: اونی که میخواستم نیست…

به خودتان فرصت دهید

اگر ازدواج کرده اید و احساس می کنید به قدر کفایت به ظاهر همسرتان توجه نداشته اید وحالا می بینید آن را نمی پسندید ممکن است رابطه تان رو به سردی بگذارد و کم کم از هم فاصله بگیرید. عجله نکنید. اجازه دهید مدتی از زندگی مشترکتان سپری شود تا با خصوصیات بیشتری از همسرتان آشنا شوید.
در افکار خود همسرتان را با کسی دیگر مقایسه نکنید و اجازه ندهید در دام مورد مقایسه قرار گرفتن توسط دیگران بیفتید. ویژگی های مثبت و منفی همسرتان را محک بزنید و به خود فرصت دهید تا به او نزدیک تر شوید. از دلجویی ها و غمخواری هایش بهره مند شوید و اگر باز هم در کنارش احساس آرامش و امنیت نکردید، آن گاه با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید.

منبع نوشته

همچنین ببینید

بازیابی تمرکز

5 روش فوری و موثر برای بازیابی تمرکز

بازیابی مجدد قدرت تمرکز حتما شما نیز مانند بسیاری از افراد پر مشغله تجربه یک روز ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.