خانه / ازدواج / زمانی كه ازدواج خسته كننده می‌شود…

زمانی كه ازدواج خسته كننده می‌شود…

“روابط ما دیگر مثل گذشته‌ها نیست.” بسیاری از زوج‌ها برای بیان ناخشنودی در ازدواجشان به جمله قبل استناد می‌كنند. اگر پس از چند سال زندگی در كنار همسرتان به او نگاه کنید و ندانید چرا در این رابطه در كنار یكدیگر مانده‌اید، باید به این مسئله به عنوان یك زنگ خطر جدی نگاه كنید. خصیصه‌های ذاتی همسرتان كه زمانی برای شما بسیار هیجان انگیز بود، در حال حاضر برای شما تبدیل به توقعات شده است. مسیر زندگی گاهی اوقات برای شما غیر قابل پیش بینی می‌شود و ممكن است با خودتان بگویید این زندگی‌ای نیست كه می‌خواستید. زمانی كه تازگی و هیجان شروع زندگی مشترك رفته رفته برای افراد كم رنگ می‌شود و شرایط زندگی تغییر می‌كنند، افراد در ازدواج و روابط خود دچار نارضایتی و سردرگمی می‌شوند.

در این شرایط زوج‌ها از یكدیگر و از زندگی مشترك خود خسته و نا امید می‌شوند. برخی تصمیم به جدایی می‌گیرند، برخی می‌جنگند و برخی نیز خود را سرگرم یافتن تازگی در فعالیت‌ها و یا افراد دیگر می‌كنند. اما در چنین شرایطی است كه ما باید عشق ورزیدن را بیاموزیم و به یاد آوریم وقتی ازدواج كردیم چه تعهداتی را نسبت به یكدیگر پذیرفته‌ایم.

به یاد داشته باشید عشق ورزیدن یك انتخاب است

یكی از عقاید اشتباهی كه درباره عشق رایج است این است كه فكر می‌كنیم عشق یك احساس است، چیزی است كه تجربه می‌كنیم نه چیزی كه بتوانیم به اختیار خود آن را انجام دهیم. این ما هستیم كه علی رغم مشكلاتی كه تجربه می‌كنیم، می‌توانیم صبور بودن و مهربان بودن را انتخاب كنیم. این كه می‌گویند فردی كه عاشق دیگری است اشتباهات او را به یاد نمی‌آورد به این معنا نیست كه آن اتفاقات تلخ را فراموش کرده است، بلكه به این معناست كه آگاهانه تصمیم می‌گیرد از آن‌ها بگذرد، حتی زمانی که آن‌ها را به وضوح به یاد می‌آورد. زمانی كه با یكدیگر عهد ازدواج می‌بندیم به یكدیگر قول می‌دهیم هموراه عاشق بودن را انتخاب کنیم، به ویژه هنگامی که شرایط سخت و دشوار می‌شود و احساسات ما جریحه‌دار می‌شود.

در رابطه خود بمانید و به خاطر داشتن آن قدردان باشید

برای زوج‌هایی كه از یكدیگر دلسرد می‌شوند، موارد زیادی وجود دارد تا بتوانند حواس خود را پرت كرده و به نیاز خود برای فرار از مشكلات پاسخ دهند. گاهی تمام وقت و انرژی خود را صرف کار و یا کودکانمان می‌كنیم تا از این مشكلات فرار کنیم. به اینترنت پناه می‌بریم تا شاید در آنجا بتوانیم خود را سرگرم یك زندگی مجازی كنیم. زندگی خود را با دیگران مقایسه می‌كنیم و با خود می‌اندیشیم چقدر شادتر بودیم اگر داستان زندگی ما کمی بیشتر شبیه به زندگی آن‌ها بود. مقایسه كردن شادی و نشاط زندگی را از بین می‌برد. از مقایسه كردن بپرهیزید. مشكلات خود را انكار نكنید. تعهدات ازدواج خود را به یاد بیاورید، این كه به همسرتان قول داده‌اید با همراهی او به مشكلات غلبه كنید و همواره به زندگی خود افتخار كنید.

تعهدات ازدواج خود را به یاد آورید

زمانی كه زندگی مشترك آغاز می‌شود، هیجانات و احساسات شدید ما تا مدتی به ما برای ادامه مسیر انگیزه می‌دهند. اما با گذشت زمان، این ما هستیم كه باید برای دوام رابطه انرژی صرف كنیم و به یكدیگر انگیزه بدهیم. این هنر ازدواج است كه با گذشت هر سال و تغییر شرایط زندگی، با گذشت هر روزی كه ما برای پا بر جای ماندن نسبت به تعهدات ازدواجمان تلاش می‌كنیم، رابطه ما عمیق‌تر و زیباتر خواهد شد و به عمقی خواهد رسید كه در روز ازدواج تصور آن را هم نداشتیم. عشق و هیجان را به شكلی تجربه خواهیم كرد كه قبلا هرگز تجربه نكرده بودیم. میراثی ایجاد خواهیم كرد كه از هر احساس زودگذری قوی‌تر و ماندگارتر خواهد بود.

همچنین ببینید

بازیابی تمرکز

5 روش فوری و موثر برای بازیابی تمرکز

بازیابی مجدد قدرت تمرکز حتما شما نیز مانند بسیاری از افراد پر مشغله تجربه یک روز ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.