خانه / روابط عاشقانه / شش دلیل برای شكست خوردن در یك رابطه

شش دلیل برای شكست خوردن در یك رابطه

نكات ازدواج، دلایل شكست در رابطه، جدایی، خودخواهی، جستجوی عشق قدیمی، احساسات بد گذشته، حسادت، تردید در رابطه

نكات ازدواج، دلایل شكست در رابطه، جدایی، خودخواهی، جستجوی عشق قدیمی، احساسات بد گذشته، حسادت، تردید در رابطه

انسان یك موجود اجتماعی است و نیاز به ایجاد روابط دارد. تداوم رابطه ما با افرادی كه وجود آن‌ها در زندگی ما حیاتی است، مستلزم توجه و كوشش بسیار زیادی است. چه در مورد روابط دوستانه و چه در مورد عشق زندگی‌مان، باید برای حفظ رابطه به صورت مداوم تلاش كنیم. در مورد ایجاد روابط، برخی افراد مدام بد می‌آورند و قادر به ایجاد و یا حفظ رابطه خود با فردی كه دوستش دارند نیستند. ممكن است دلیل این مسئله تكرار دائمی یك سری اشتباهات توسط این افراد باشد. در ادامه به دلایل ناكامی در روابط می‌پردازیم.

خودخواهی

اگر شما خودخواه باشید، در هر رابطه‌ای شكست می‌خورید. وقتی در یك رابطه هستید، باید احساسات و منافع شخص مقابل نیز جز دغدغه‌های شما باشد. اما اگر خودخواهانه برخورد كنید، خواسته‌های شخص مقابل را در نظر نخواهید گرفت و او را به تدریج از خود دور خواهید كرد. اگر به تداوم رابطه خود اهمیت می‌دهید، باید سخاوت داشته باشید و بر احساسات خودخواهانه خود غلبه كنید.

حسادت

حسادت وقتی به شما غلبه می‌كند كه در خودتان و یا در رابطه‌ای كه دارید احساس نا امنی كنید. وقتی شما نسبت به شخص مقابل احساس تملك داشته باشید، قطعا به روابط او با دیگران حسادت خواهید كرد، در صورتی كه او جز دارایی‌های شما نیست بلكه شخصی مستقل است كه شما زندگی خود را با او به اشتراك خواهید گذاشت. به حسادت به عنوان یك عامل مخرب قوی در روابط خود نگاه كنید و هرگز اجازه ندهید در روابط شما رخنه كند.

دلایل خودخواهانه

همیشه در پشت هر جدا شدنی دلایل خودخواهانه‌ای وجود دارند. دلایلی مثل دل‌زده شدن از شخص مقابل، جدا شدن به دلیل داشتن زمان برای پیدا كردن خود از جمله دلایلی هستن كه افراد برای جدا شدن از شخص مقابل می‌آورند. درست است كه باید آرامش درونی را بیابیم، اما زمانی كه تصمیم به جدایی می‌گیرید به شخص مقابل هم فكر كنید؛ او هم مثل شما زمان زیادی برای این رابطه گذاشته و انرژی و عشق زیادی برای بودن در كنار شما صرف كرده است.

نمی‌توانید تصمیم بگیرید

برخی افراد صرف نظر از مدت زمانی كه در یك رابطه سپری كرده‌اند، همچنان در مورد رابطه خود مردد هستند. مهم نیست چقدر طولانی با شخصی وقت بگذرانند، باز فكر گذراندن باقی زندگی با شخص مقابل آن‌ها را به تردید می‌اندازد. اگر این مسئله در مورد شما صحت داشته باشد، دائم از یك رابطه به رابطه دیگر می‌پرید. پس ابتدا تكلیف خود را با خودتان مشخص كنید و ببینید از زندگی چه می‌خواهید.

حمل احساسات منفی از رابطه قبلی

رابطه قبلی برای شما بیش از حد بد بوده است و زخم‌های عاطفی بسیاری برای شما به جا گذاشته است. فقط كافی است در نظر بگیرید كه هیچ رابطه‌ای عالی و بی‌عیب و نقص نیست و همه زمانی در رابطه‌های خود با مشكلات دست و پنجه نرم می‌كنند. اگر ادامه پیدا كردن رابطه برای شما اهمیت دارد، خاطرات گذشته را دور بریزید و با این رابطه جدید به عنوان شروعی دوباره برخورد كنید. تلخی‌های گذشته را به زندگی امروز راه ندهید.

به دنبال عشق قدیمی و گمشده خود می‌گردید

در گذشته عشقی تمام عیار را تجربه كرده‌اید اما به هر دلیلی او را از دست داده‌اید. چنین چیزی می‌تواند باعث شود تمام عمر خود را به دنبال شخصی مثل او بگردید. اجازه ندهید این اتفاق برای شما بیوفتد زیرا هیچوقت هیچ شخصی را نمی‌یابید كه كامل و بی عیب و نقص باشد. وقتی در جستجوی عشق هستید نباید ایده‌آل گرا باشید. سعی كنید دید كامل‌تری پیدا كرده و با جریان زندگی پیش بروید. هیچوقت تلاش نكنید شخص مقابل را طبق سلیقه خود تغییر دهید.

همچنین ببینید

بازیابی تمرکز

5 روش فوری و موثر برای بازیابی تمرکز

بازیابی مجدد قدرت تمرکز حتما شما نیز مانند بسیاری از افراد پر مشغله تجربه یک روز ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.