خانه / روانشناسی / قرار عاشقانه با همسرتان را فراموش نکنید!

قرار عاشقانه با همسرتان را فراموش نکنید!

نكات روانشناسی، روانشناسی ازدواج موفق، روانشناسی روابط زناشویی، زندگی مشترك عاشقانه، زندگی مشترك موفق، حفظ عادت های عاشقانه، حفظ صمیمیت در ازدواج، مقابله با روزمرگی و یكنواختی روابط، جلوگیری از یكنواختی در ازدواج

همه ما فکر می‌کنیم که به محض اینکه ازدواج کردیم، دیگر پرونده بیرون قرار گذاشتن با هم بسته خواهد شد! اما باید بدانید که ازدواج کردن به این معنی نیست عادت های عاشقانه را ترک کنید. ازدواجتان را با تداوم قرارها و بیرون رفتن ها جذاب تر و لذت بخش تر کنید.

مثل قبل از ازدواج سرزنده باشید و هرگز قرار گذاشتن را متوقف نکنید

زنده نگه داشتن جذابیتهای روزهای اول آشنایی بسیار آسان است جوری که حس می‌کنید تازه ازدواج کرده اید. در ادامه به شما یک سری نکته و راه کار برای قرار گذاشتن با همسرتان یاد می‌دهیم حتی اگر سالهاست که از ازدواجتان می‌گذرد.

زمانی را برای باهم بودن تعیین کنید

بیشتر زوجها چون با هم زندگی می‌کنند همیشه همدیگر را می‌بینند. از آنجایی که هر روز همدیگر را می‌بینید، معمولا حس می‌کنید که با هم هستید بدون اینکه نقطه اتصالی بین شما وجود داشته باشد. زمانی را در نظر بگیرید که در آن بیشتر به همدیگر توجه کنید نه به مسایل حواشی، مثلا با همدیگر به پیاده روی بروید یا باهم یک وعده غذا – نه در جلوی تلویزیون – میل کنید.

روال برنامه های معمول را کمی‌تغییر دهید

یکی از بدترین و بهترین چیزها این است که زندگی شما قابل پیش بینی و برنامه ریزی شده باشد. شاید در این روش شما احساس راحتی بیشتری داشته باشید اما می‌تواند نشان دهنده پایان هیجانات موجود در سالهای نخستین زندگی مشترک باشد. دفعه دیگر که خواستید برای زمانتان برنامه ریزی کنید، سعی کنید که کمی‌تغییر در آن ایجاد نمایید. این کار می‌تواند به اندازه رفتن به یک رستوران جدید غیر منتظره و یا به اندازه رفتن به جنگل جسورانه باشد.

همانند یک قرار واقعی رفتار کنید

“قرار ” عبارتی است که معمولا برای دیدار در بیرون به کار می‌رود. به جای اینکه با هم به رستوران بروید با همسرتان آنجا قرار بگذارید. در این صورت شما همان اتفاقاتی را که برای قرار ملاقاتها می‌افتد را تجربه خواهید کرد: مثلا از خود می‌پرسید ” آیا او از لباسم خوشش خواهد آمد ، او چه چیزی می‌پوشد؟ “و از این قبیل. بدون اینکه مسایل و مشکلات درون خانواده به حس و حال قرارتان نفوذ کند.

روابط زناشویی خود را زنده کنید

روزهای نخست ازدواج را که نمی‌توانستید حتی یک لحظه دست همدیگر را رها کنید بیاد می‌آورید؟ شاید شما چنین حسی را دیگر نداشته باشید اما می‌توانید کمی‌از آن شور و اشتیاق را وارد روابط زناشویی خود کنید. می‌تواند به شکل تغییر دادن محل رابطه مثلا در یک اتاق دیگر (و یا در باغتان به شرطی که کاملا شخصی باشد ) و یا در یک زمان متفاوت از روز و یا یک وضعیت جدید باشد. چنانچه این تجربه های جدید موفقیت آمیز نبودند حداقل شما را کمی‌می‌خندانند! ولی اگر موفقیت آمیز بودند، موفق می‌شوید که گرمی‌و حرارت جدیدی را در رابطه خود ایجاد نمایید.

منبع نوشته

همچنین ببینید

راههای شاد زندگی كردن، روانشناسی شاد زیستن، زندگی موفق و شاد، شادتر زندگی کنیم، راز افراد شاد و موفق، روانشناسی فردی

خودتان را بیشتر دوست بدارید!

بسیاری از زنان همواره دچار نوعی کمبود اعتماد به نفس هستند ، چیزی که آنها ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.