خانه / روانشناسی / هرگز دچار شكست عشقی نشوید: هفت نكته

هرگز دچار شكست عشقی نشوید: هفت نكته

شکست عشقی، دل شکستگی، رابطه عاشقانه، ازدواج موفق، دانستنی های قبل از ازدواج، رابطه دوستی موفق، شکست خوردن در عشق، روانشناسی روابط

شكی نیست كه درد و رنج ما را قوی‌تر، گریستن ما را شجاع‌تر و شكست‌های عشقی و دل شكستن‌ها ما را عاقل‌تر از قبل می‌كند. اما همیشه بهتر است اجازه ندهیم شكست عشقی اتفاق بیوفتد تا بخواهیم بعد بخاطر آن به گریه بیوفتیم. خود را قوی سازید تا هیچ چیز در زندگی نتواند بر شما تاثیر منفی داشته باشد. این مطلب را بخوانید تا در این باره بیشتر بدانید.

بیش از حد احساساتی نباشید

وقتی در یك رابطه عاطفی قرار دارید، خیلی احساساتی نباشید. اگر از ابتدا درگیر احساسات شدید شوید، در صورتی كه این رابطه به سرانجام نرسد بسیار صدمه می‌بینید. به شخص مقابل بیش از حد وابسته نشوید. با جریان زندگی پیش بروید. مطمئنا اگر رابطه شما تبدیل به رابطه‌ای عمیق و با دوام شود، خودتان از قبل متوجه این مسئله خواهید شد.

شرایط را بپذیرید

همیشه و در هر شرایطی و نه فقط در مورد روابط واقع بین باشید. دیدن و پذیرفتن حقایق همیشه كار را برای خود شما راحت‌تر خواهد كرد. اگر رابطه شما، رابطه‌ای مستحكم و عمیق باشد، تا آخر عمر در كنار یكدیگر خواهید ماند. اما اگر اینطور نشد، شرایط را همان گونه كه هست بپذیرید تا خود را از خطر دچار شدن به شكست عشقی نجات دهید.

بدانید چه می‌خواهید

اگر بدانید در یك رابطه چه حقیقتا می‌خواهید، هرگز دچار شكست عشقی نخواهید شد. توقعات و خواسته‌های خود را بشناسید و ببینید چه شخصی می‌تواند شریك ایده‌آل زندگی شما باشد. با داشتن شناختی واضح از آنچه می‌خواهید، هرگز در زندگی دچار مشكل حادی نخواهید شد.

شباهت‌ها را در نظر بگیرید

وقتی در جریان یك رابطه قرار می‌گیرید، از شباهت‌ها غافل نشوید. اگر شما و شخص موردنظرتان در رویكرد كلی خود نسبت به زندگی شبیه باشید، می‌توانید آینده خوبی در كنار هم داشته باشید. شبیه به هم بودن از مشكلاتی كه ممكن است در آینده  در عشقتان پیش آید به شدت می‌كاهد.

اگر اشتباه كرده‌اید…

اگر فكر می‌كنید تمام تلاشتان را كرده‌اید و شخص مقابل كم گذاشته است، اصلا نگران یا نارحت نباشید. خوشحال باشید كه از حالا فهمیده‌اید كه شاید آن شخص همانی نباشد كه در جستجوی آن بوده‌اید. به جنبه‌های مثبت قضیه نگاه كنید و احساسات منفی را از خود دور كنید.

متوجه چراغ‌های قرمز باشید

اگر نمی‌خواهید دچار شكست عشقی شوید، باید حواستان را خوب جمع كنید. چراغ‌های قرمز یك رابطه از جمله بی احترامی یا سوءاستفاده می‌توانند به شما اخطار دهند كه این رابطه آینده چندان خوبی نخواهد داشت. یك رابطه عاشقانه از عشق، درك كردن و همراهی كردن سرشار است. پس مراقب باشید.

خودتان باشید

هرگز در زندگی بخاطر شخص دیگری تظاهر به آنچه نیستید نكنید. حتی اگر به این خاطر با مشكلاتی مواجه شوید. اگر رابطه شما رابطه‌ای مستحكم و عمیق باشد، مطمئنا هر دو تلاش خواهید كرد تا این مشكلات را به بهترین نحو حل كنید. و اگر نتوانید از پس حل مشكلات كوچك برآیید، شاید هرگز نتوانید با یكدیگر كنار بیایید. با نهایت تلاش می‌توانید از شكست عشقی پیشگیری كنید و رابطه‌ای عاشقانه و ماندگار داشته باشید.

منبع نوشته

همچنین ببینید

مردان

۹ عادتی که زوج‌های خوشبخت به هر قیمتی شده از آن‌ها دوری می‌‌کنند

مطمئنا، بارها درباره‌ی نکات ضروری برای برقراری رابطه‌ی عاشقانه سالم و شاد شنیده‌اید. اما در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.