خانه / ازدواج / همسرم افسرده شده است، چه باید بکنم؟

همسرم افسرده شده است، چه باید بکنم؟

افسردگی، همسر افسرده، نکات سلامتی، با همسر افسرده چطور رفتار کنیم، روانشناسی ازدواج، روابط زناشویی

افسردگی مرحله بسیار دشواری در زندگی است، به خصوص اگر همسر شما به آن دچار شده باشد. بسیاری از خانم‌ها در زمانی که همسرانشان افسرده می‌شوند، احساس نا امیدی کرده و فکر می‌کنند کاری از دستشان ساخته نیست. اما به یاد داشته باشید برای این که در پشت سر گذراندن این مرحله سخت حامی همسر خود باشید، باید از خود شجاعت و قدرت نشان دهید. این مرحله برای هر دوی شما موقعیتی خسته کننده، کلافه کننده و چالش بر انگیز خواهد بود، اما برای بازگرداندن همسرتان به حالت عادی باید پشتیبان او باشید. در ادامه این مطلب پنج راهکار برای انجام دادن در زمانی که همسرتان افسرده است معرفی می‌کنیم.

صبور باشید:

فراموش نکنید وقتی شخصی افسرده است، تغییرات بسیاری در رفتارهای کلی او رخ می‌دهد.  اگر همسر شما افسرده باشد ممکن است تنهایی را ترجیح دهد، حضور شما او را اذیت کند، بدون دلیل پرخاش کند و تمایلی نسبت به چیزهایی که قبلا دوست داشت نشان ندهد. ممکن است این تغییرات رفتاری باعث رنجیدن و ناراحتی شما در بسیاری از مواقع شود، اما قوی باشید و فراموش نکنید افسردگی یک بیماری است که درمان آن نیاز به توجه و مراقبت بسیار دارد. مطمئن باشید از این که شما هم به او پرخاش کرده و عصبانیت نشان دهید به هیچ نتیجه‌ای نمی‌رسید. پس فقط به حرف‌های او گوش دهید و صبور باشید.

یک پزشک خوب پیدا کنید:

به محض این که متوجه شدید همسر شما افسرده شده است، در بردن او پیش یک پزشک خوب تعلل نکنید. کمک گرفتن به موقع از یک پزشک می‌تواند شرایط را به طرز چشم‌گیری بهتر کند. ممکن است همسرتان تمایلی به دیدن پزشک از خود نشان ندهد، اما با او صحبت کنید و اهمیت درمان مشکل پیش آمده را به او متذکر شوید و او را متقاعد کنید.

هیچوقت چیزی را به او تحمیل نکنید:

اگر همسر شما افسرده باشد، به هیچ وجه نمی‌تواند غرغر شما را تحمل کند. تلاش نکنید او را مجبور به انجام کاری کنید. به او آزادی بدهید. انتظار نداشته باشید کارهایی را که قبلا انجام می‌داد، حالا نیز انجام دهد. او را غرق در عشق و محبت خود کنید. با او قدم بزنید، به موسیقی‌های آرامش بخش گوش دهید، فیلم‌های آرامش بخش ببینید، با او در مورد افرادی صحبت کنید که از شکست‌های شدید پلی برای موفقیت ساخته‌اند، به او عکس‌هایی از زمان فعال بودن او نشان دهید، گاه به گاه لبخند به روی لب‌های او بنشانید. همگی این کارها در طول زمان نتیجه خواهند داد، اما مطمئن باشید با این رفتارها تغییرات مثبتی را در همسرتان خواهید دید.

افکار متمایل به خودکشی او را نادیده نگیرید:

اگر شخصی افسرده باشد، خطر فکر کردن درباره خودکشی او را تهدید خواهد کرد. اگر حرف‌های همسرتان مرتبط با خودکشی یا این گونه مسائل بود، هرگز آن‌ها را نادیده نگیرید. در اولین فرصت این مسئله را با روان پزشک مطرح کنید. نگذارید همسرتان در منزل تنها بماند. به کوچک‌ترین رفتارهای او توجه کنید. ممکن است همسرتان به شما ابراز علاقه کند و در صورتی که شما متوجه این ابراز علاقه نشوید به شدت نا امید شود. در چنین شرایطی همیشه هوشیار باشید.

شخصی را بیابید که بتواند به شما کمک کند:

وقتی همسر شما افسرده می‌شود، شما نباید ضعیف شوید. پس حتما از دوستان، خانواده و آشنایان خود کمک بگیرید. شما نیز نیاز دارید در طول این بحران توسط شخص دیگری حمایت شوید تا قدرت خود را از دست ندهید. باید خوب غذا بخورید و به مقدار کافی بخوابید تا بتوانید آرامش خود را حفظ کنید.

افسردگی یک بیماری غیر قابل درمان نیست، پس نگران نباشید. همسر شما می‌تواند دوباره به زندگی پر شور و فعال خود بازگردد، اگر شما نیز عزم آن را داشته باشید. پس صبور باشید و انتظار بهترین اتفاق‌ها را داشته باشید.

همچنین ببینید

بازیابی تمرکز

5 روش فوری و موثر برای بازیابی تمرکز

بازیابی مجدد قدرت تمرکز حتما شما نیز مانند بسیاری از افراد پر مشغله تجربه یک روز ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.