خانه / زيبايی / پنج راه برای محافظت از پوست در تابستان

پنج راه برای محافظت از پوست در تابستان

پوست سالم، محافظت از پوست در تابستان، محافظت از پوست در برابر گرما، محافظت از پوست در برابر نور خورشید، رطوبت رسانی به پوست، لایه‌برداری پوست، كرم‌ ضد آفتاب، كرم مرطوب كننده‌ پوست

با نزدیك شدن تابستان همگی لباس‌های تابستانی خود را از كمد بیرون می‌كشیم، كفش‌های خنك و تابستانی می‌خریم و به استقبال فصل گرما می‌‌رویم. اما مهم‌تر از همه این‌ها محافظت كردن از پوست در برابر نور شدید خورشید تابستانی است. در ادامه پنج راه برای محافظت از پوست در برابر گرمای شدید تابستان معرفی می‌كنیم.

لایه‌برداری سلول‌های مرده پوست

اگر پوستی خشك دارید، باید حداقل یك یا دو بار در هفته پوست خود را لایه‌برداری كنید. از یك اسكراپ لایه‌بردار برای خلاص شدن از شر این سلول‌های مرده و جلوگیری از پخش آن‌ها در سراسر پوست خود استفاده كنید. همچنین از شامپوهای بدن حاوی مواد لایه‌بردار برای لایه‌برداری از پوست بدن استفاده كنید تا در طول تابستان از پوست نرم و لطیف خود لذت ببرید.

پوست خود را مرطوب نگه دارید

پوست شما برای سالم بودن به رطوبت كافی نیاز دارد. كرم مرطوب كننده مناسب برای نوع پوست خود را تهیه كنید و به صورت روازنه صورت و بدن خود را مرطوب كنید. به یاد داشته باشید هر قدر هم كه پوست خشكی دارید، در تابستان از مرطوب كننده‌های روغنی استفاده نكنید. در طول تابستان از مرطوب كنند‌های سبك و غیر روغنی استفاده كنید تا پوست شما نرم و لطیف باقی بماند.

از لب‌های خود محافظت كنید

در طول تابستان باید از لب‌های خود نیز محافظت كنید. با استفاده از رژ لب‌های كم‌رنگ كه حاوی مواد نرم كننده هستند از خشكی لب‌ها جلوگیری كنید. رژ لب‌های چسبناك و براق و رژ لب‌های مایع را كنار بگذارید. رژ لب‌هایی را استفاده كنید كه به حفظ رطوبت لب‌ها كمك كرده و مات هستند.

از كرم‌های آرایشی سنگین استفاده نكنید

از اعمال كرم‌های آرایشی غلیظ و سنگین به پوست خود پرهیز كنید زیرا در تابش شدید آفتاب این مواد به روی پوست شما شروع به آب شدن می‌كنند. سعی كنید آرایشی سبك و طبیعی داشته باشید. به خصوص از كرم‌های مرطوب كننده و ضد آفتابی استفاده كنید كه حاوی رنگ‌های آرایشی هستند و علاوه بر محافظت از پوست شما در برابر آفتاب و اشعه‌های UV به زیبایی پوست شما نیز كمك می‌كنند.

آب خوردن را فراموش نكنید

اگر می‌خواهید پوست شما از رطوبت كافی برخوردار بوده و ناطافت و درخشندگی خود را حفظ كند، آب رسانی به بدن خود را فراموش نكنید. هر روزه مقادیر زیادی آب و آب میوه‌های تازه مصرف كنید تا از بدن خود در مقابل كم آبی محافظت كرده و پوستی درخشان داشته باشید.

همچنین ببینید

15 روش کم‌هزینه و آسان برای زیبایی پوست و مو

اهمیت زیبایی و سلامت پوست و مو برای خانم‌­ها بر هیچکس پوشیده نیست. اما گاهی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.