خانه / زيبايی / پنج رژ لب که هر خانمی باید داشته باشد

پنج رژ لب که هر خانمی باید داشته باشد

آرایش صورت، نکات آرایشی، رژ لب، رژ لب قرمز، انتخاب رنگ رژ لب، رژ لب مناسب، رژ لب صورتی، رنگ رژ لب، جدیدترین رنگ رژ لب، ترکیب رنگ رژ لب، نکات زیبایی صورت

بسیاری از ما رژ لب‌های زیادی داریم، اما از همه آن‌ها استفاده نمی‌کنیم. هر فصل، با تغییر روند مد و رژ لب‌هایی جدید و با رنگ‌های متفاوت به بازار می‌آیند. اما اگر دقت کرده باشید، فقط تعداد بسیار محدودی از رژ لب‌ها دائما و تقریبا هر سال مد هستند. اگر می‌خواهید همیشه با آخرین روند مد هماهنگ بوده و در عین حال پول زیادی برای خرید رژ لب هزینه نکنید باید هوشمندانه عمل کنید. چند رنگ از رژ لب‌های ضروری را داشته باشید و در حین آرایش با این رنگ‌ها بازی کنید. در اینجا لیستی از 5 رژ لب که واقعا نیاز خواهید داشت آورده شده است:

رژ لب قرمز

هر خانمی باید یک رژ لب قرمز خوب در کیف آرایشی خود داشته باشد. هم در آرایش‌های ساده و معمولی و هم در آرایش‌های سنگین، می‌توانید از رژ لب قرمز استفاده کنید. اما یادتان باشد لازم نیست تمامی طیف‌های رنگی از رژ‌های قرمز را داشته باشید. فقط یک رتگ رژ قرمز را انتخاب کنید که بیشتر از بقیه با رنگ پوست شما همخوانی دارد. هر بار که خواستید جذاب‌تر به نظر برسید، کمی برق لب روی رژ خود امتحان کنید.

نکاتی در استفاده از رژ لب قرمز

رژ لب خنثی

استفاده از یک رژ لب خنثی در مواقعی که خیلی آرایش ندارید و یا وقتی در محل کار هستید بسیار کارآمد است. کافی استیک رنگ رژ لب خنثی داشته باشید که به پوست شما می‌آید. می‌توانید هر وقت خواستید کمی تنوع در رنگ آن ایجاد کنید کمی سایه چشم را با آن مخلوط کنید و به این ترتیب با رنگ‌های مختلف بازی کنید.

 رژ لب صورتی

این روزها رژ لب‌های صورتی بسیار محبوب هستند، اما صورتی با همه جور لباس و تیپی ست نمی‌شود. بنابراین یک رژ لب صورتی زیبا انتخاب کنید که به رنگ پوستتان می‌آید و با لباس‌هایتان همخوانی دارد. می‌توانید رژصورتی خود را با ترکیب کردن با قرمز کمی سرخ‌تر کنید و یا در ترکیب با رژ لب خنثی رنگ آن را کمی روشن‌تر و مات کنید. به این ترتیب لازم نیست تمام رنگ‌های تیره و روشن در طیف صورتی را داشته باشید، بلکه فقط کافی است با رنگ‌های اصلی بازی کنید.

لب‌هایی زیبا و جذاب داشته باشیم

رژ لب قهوه‌ای

وقتی از رنگ‌های خنثی خسته شده‌اید و قرمز نیز به نظرتان بیش از حد در چشم می‌آید، رژ لب قهوه‌ای بهترین گزینه برای تکمیل آرایش ساده و یا آرایش شما در محل کار است. قهوه‌ای تیره ممکن است با بسیاری از لباس‌های میهمانی شما نیز همخوانی داشته باشد. ترجیحا رژ لبی را انتخاب کنید که کمی کمرنگ باشد و با دو یا سه بار کشیدن به روی لب‌ها رنگ قهوه‌ای غلیظ به شما دهد. در این صورت برای تنوع و داشتن هاله‌ای از رنگ قهوه‌ای کافی است کمی از رژ را روی لب‌ها بزنید و پخش کنید.

رژ لب بنفش

رژ لب صورتی خیلی دخترانه است و ممکن است با همه جور لباسی هماهنگی نداشته باشد. در این صورت رژ لب بنفش  بهترین انتخاب پس از صورتی است. اگر رژ لب صورتی شما پر رنگ است، یک رژ لب بنفش کم رنگ بخرید و اگر رژ لب صورتی شما روشن و کم رنگ است، رژ لب بنفش پر رنگ‌تر و تیره‌تری بخرید. سعی کنید در میان رژ لب‌هایی که دارید کمی کنتراست وجود داشته باشد تا بتوانید باتوجه به لباس و نوع آرایش خود با رنگ‌های آن‌ها بازی کنید و رنگ دلخواهتان را ایجاد کنید.

اگر نمی‌توانید خودتان را به این پنج رتگ محدود کنید، یک رژ لب نارنجی اضافی است در کیف آرایشی خود داشته باشید. رژ لب نارنجی با آرایش ساده و همچنین آرایش رسمی جور در می‌آید. اما در انتخاب رنگ آن دقت کنید. اگر رژ لب قرمزتان خیلی غلیظ و پر رنگ است، رژ لب نارنجی ملایمی انتخاب کنید و اگر رژ لب قرمز ملایمی دارید یک رژ لب نارنجی پرتقالی بخرید تا کنتراست میان این رنگ‌ها دس شما را در ایجاد رنگ‌های بیشتری باز بگذارد.

با داشتن این رژ لب‌ها نیازی به داشتن رنگ‌های دیگر نخواهید داشت با استفاده از این رژها به تنهایی و یا با ترکیب این رنگ‌ها قادرید تمامی طیف‌های رنگی متناسب با هر توع آرایش و لباسی را ایجاد کنید.

منبع نوشته

همچنین ببینید

15 روش کم‌هزینه و آسان برای زیبایی پوست و مو

اهمیت زیبایی و سلامت پوست و مو برای خانم‌­ها بر هیچکس پوشیده نیست. اما گاهی ...

یک دیدگاه

  1. حرف شما کاملا درست ولی ما خانمها خیلی برای داشتن سایر طیفهای رز لب وسوسه میشیم ودوست داربم حتی صد تا قلم ماتیک داشته باشیم من مطمینم نود درصد خانما با حرف من موافقن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.