خانه / روانشناسی / پنج نكته كه باید قبل از ازدواج با یك فرد مطلقه در نظر بگیرید

پنج نكته كه باید قبل از ازدواج با یك فرد مطلقه در نظر بگیرید

پنج نكته كه باید قبل از ازدواج با یك فرد مطلقه در نظر بگیرید

هیچگاه از قبل مشخص نیست كه عاشق چه شخصی می‌شویم و یا باقی زندگی خود را با چه شخصی خواهیم گذراند. ازدواج به خودی خود قدم بسیار مهم و بزرگی در زندگی ماست و موارد بسیاری را باید در نظر بگیریم، و ازدواج با شخصی كه از همسر قبلی خود جدا شده است مسائل و چالش‌های جدیدی به ازدواج اضافه می‌كند. درست است كه همه ما یكسان هستیم، اما طلاق می‌تواند تاثیرات روانی مثبت و یا منفی برای شخص به جای بگذارد. در ادامه به برخی از نكاتی اشاره می‌كنیم كه قبل از ازدواج با یك شخص مطلقه باید در نظر بگیرید.

از قانونی بودن طلاق اطمینان حاصل كنید

فقط زمانی كه اسناد طلاق را دیده باشید می‌توانید مطمئن باشید كه شخص مورد نظر شما از همسر قبلی خود جدا شده است. این مسئله بسیار مهم است زیرا در غیر اینصورت ممكن است بعد از ازدواج درگیر مشكلات قانونی شوید. اگر در ابتدای كار از این مسئله اطمینان حاصل نكنید، جدا شدن در مراحل بعدی ازدواج برای شما و دیگر افراد درگیر در این رابطه بسیار دردناك خواهد بود.

خود را آماده كنید تا احساسات فرد جدا شده را درك كنید

طلاق به هر شكلی كه اتفاق افتاده باشد، برای فرد مورد نظر بار روانی و ترس به جای می‌گذارد. وقتی با چنین شخصی وارد رابطه شده و تصمیم به ازدواج می‌گیرید، باید برای پذیرفتن احساسات جریحه‌دار شده و ترس‌های همسر آینده خود آماده باشید.

باید بدانید رابطه او با همسر قبلی به چه صورت است

داشتن صمیمیت بیش از حد و یا تنفر بیش از حد نسبت به همسر قبلی مشكل آفرین است. همچنین از افرادی دوری كنید كه تظاهر می‌كنند همسر قبلی آن‌ها حتی دیگر وجود خارجی برای آن‌ها ندارد. اگر رفتار شخص با همسر قبلی خود معقول و منطقی باشد و وی را به عنوان قسمتی از زندگی خود پذیرفته و احساساتی جدی نسبت به او نداشته باشد، می‌توانید از این بابت آسوده خاطر باشید.

او دائم درباره همسر قبلی خود بدگویی می‌كند و اكثر این بدگویی‌ها بی‌دلیل است

بدگویی و نفرت بی‌دلیل نسبت به همسر قبلی نشان‌دهنده این است كه شخص مورد نظر دوره جدایی بسیار تلخ و سختی را پشت سر گذاشته است و همچنان قابلیت داشتن احساسات شدید وكنترل نشده را دارد. اینگونه افراد به زمان احتیاج دارند تا بتوانند به تجربه‌های تلخ خود مسلط شده و همسر قبلی خود را فراموش كنند.

از تقسیم شدن دارایی و داشتن حق ملاقات همسر قبلی با بچه‌ها مطلع شوید

هر طلاقی شامل تقسیم دارایی و تعیین حق ملاقات همسر قبلی با بچه‌هاست. اطمینان حاصل كنید كه بر سر این مسائل به درستی توافق شده است. اگر شخصی كه قصد دارید با او ازدواج كنید فرزند دارد، مطمئن شوید كه بچه‌ها هم با تصمیم ازدواج شما موافق هستند. باید در نوع برخورد خود با این بچه‌ها بسیار دقت كنید، زیرا پذیرفتن این مسئله برای آن‌ها دشوار خواهد بود. ازدواج با یك مطلقه مسئله بغرنجی نخواهد بود، اگر خود را برای این مسائل آماده كرده باشید و بدانید باید توقع پیش آمدن چه چیزهایی را داشته باشید.

 

همچنین ببینید

مردان

۹ عادتی که زوج‌های خوشبخت به هر قیمتی شده از آن‌ها دوری می‌‌کنند

مطمئنا، بارها درباره‌ی نکات ضروری برای برقراری رابطه‌ی عاشقانه سالم و شاد شنیده‌اید. اما در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.