خانه / ورزش و تناسب اندام / چرا گاهی تمرینات سخت و رژیم غذایی جواب نمی‌دهند؟

چرا گاهی تمرینات سخت و رژیم غذایی جواب نمی‌دهند؟

تناسب اندام، كاهش وزن، چربی‌سوزی، لاغر نمی‌شوم، رژیم غذایی، وزنم كم نمی‌شود

گاهی اوقات با وجود اینكه ورزش می‌كنیم و از مواد غذایی پر كالری دوری می‌كنیم، همچنان به سایز و وزن دلخواه خود نمی‌رسیم. اما نباید فوری نا امید شده و این مسئله را به ژنتیك خود ارتباط دهیم. حتی اگر رژیم غذایی سالم را رعایت كنید باز هم ممكن است برخی عوامل در سبك زندگی شما مانع رسیدن شما به فرم بدنی دلخواهتان شوند. در ادامه این مطلب چهار مورد از دلایل احتمالی این موضوع را به شما معرفی می‌كنیم.

مبتلا به آلرژی غذایی هستید

اگر نسبت به مواد غذایی خاصی آلرژی داشته باشید، بدن شما دارای التهاب شده و لاغر به نظر نخواهید رسید. آلرژی‌های غذایی معمول عبارتند از: آلرژی به محصولات لبنی مانند شیر و پنیر، گندم، سویا و تخم‌مرغ. مغزها، میوهها و سبزیجات نیز می‌توانند موجب آلرژی شوند. می‌توانید با مراجعه به پزشك و انجام آزمایش آلرژی از این نكته اطمینان حاصل كنید كه آیا این مسئله شما را از رسیدن به اندام دلخواهتان محروم كرده است یا خیر.

مدت‌هاست در ورزش خود تغییری ایجاد نكرده‌اید

طبیعتا بدن شما در طول زمان با یك ورزش تكراری وفق پیدا میكند، در نتیجه باید همواره در ورزش خود تغییر ایجاد كنید. اگر همان ورزش تگراری را بارها و بارها انجام دهید، عضلات شما رشد نخواهند كرد. اگر نمیدانید چطور باید برنامه ورزشی خود را تغییر دهید با یك مربی شخصی مشورت كنید.

بدن شما نیاز به پاكسازی دارد

باور كنید یا نه، آلودگی‌های محیطی كه هر روز با آن مواجه هستیم می‌توانند موجب شوند بدن شما چربی اضافه ذخیره كند. آلودگی‌هایی متداولی كه روزمره در معرض آن‌ها قرار داریم عبارتند از: آلودگی هوا، دود سیگار، محصولات تمیز كننده،‌ محصولات آرایشی، داروها و مواد آفت كش مورد استفاده در مواد غذایی. بدن ما این آلودگی‌های فرو برده شده را در سلول‌های چربی ذخیره می‌كند و همین امر باعث می‌شود سوزاندن چربی دشوارتر شود. میتوانید بدن خود را با مصرف مكمل‌های غذایی خاص یا ورزش مستمر پاكسازی كنید.

به اندازه كافی غذا نمی‌خورید

داشتن تغذیه سالم به معنای گرسنگی كشیدن نیست. اگر دائما ورزش می‌كنید، نیاز بدن شما به مواد غذایی افزایش می‌یابد. درست است كه برای كاهش وزن باید مصرف كربوهیدرات را كاهش دهیم، تا بدن در حین ورزش از دیگر منابع انرژی خود (بجز كربوهیدرات‌ها) استفاده كرده و چربی‌سوزی انجام شود، اما همیشه روال بدن ما با این منطق كار نمی‌كند. اگر بدن ما با قحطی كربوهیدرات مواجه شود، لزوما به سراغ منابع چربی نرفته و آن‌ها را آب نمی‌كند بلكه بافت ماهیچه‌ها را مصرف می‌كند. مصرف به اندازه‌ی كربوهیدرات‌های سالم مانند نان گندو و جو كمك بسیاری به كاهش وزن شما می‌كنند.

همچنین ببینید

فواید و تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

هفت تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

فواید ورزش صبحگاهی ورزش تاثیری مستقیم در داشتن سلامت جسمانی و روحیه بالا در زندگی­ ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.