خانه / زيبايی / چگونه موهای سفید را به پایه رنگ دلخواهمان برسانیم؟

چگونه موهای سفید را به پایه رنگ دلخواهمان برسانیم؟

نکات زیبایی مو، زنگ کردن موهای سفید، رنگ نگرفتن موی سفید، رساندن موی سفید به پایه رنگ دلخواه

رنگ کردن موی سفید در هر گروه سنی کمی دقیق‌تر و با احتیاط‌تر از رنگ کردن موهای دیگر است و نیاز به توجه و دقت بیشتری دارد تا علاوه بر طبیعی و خوشرنگ در آمدن موهای سفید ماندگاری رنگ مو نیز تا در آمدن ریشه موها حفظ شود. این امکان پذیر نیست مگر اینکه ابتدا موهایی که سفیدی دارند و البته با درصد بالا را با کمی اکسیدان به مدت 10 دقیقه تحریک کرده تا در جذب و پذیرش رنگ مو کمک کنند. اگر درصد سفیدی کم است لازم به این کار نیست، بعد از آن استفاده کردن از رنگ‌های دائمی که پوشانندگی و ماندگاری بیشتری خواهند داشت که بهترین آن‌ها مخلوط دو رنگ شماره ی 4 و5 از گروه N و یا مخلوط 3و4 از گروه M می‌باشد. هر دوی این رنگ‌ها بهتر است با اکسیدان 9 درصد مخلوط شوند. پس از تقسیم سر به چهار قسمت از دوطرف گوش‌ها و پیشانی تا پشت سر رنگ کردن را از جلوی سر شروع کرده و با ماندن رنگ بین 45 دقیقه تا یک ساعت داخل کلاه، موی سفید به رنگ طبیعی و زیبایی می‌رسد.

پوشاندن موهای سفید می‌تواند شما را 10 سال جوان‌تر نشان دهد. امروزه رنگ کردن موها خیلی آسان است و حتی افراد مبتدی در خانه هم می‌توانند نتیجه بگیرند. قبل از اینکه تصمیم قطعی به رنگ کردن موهای خود بگیرید، لازم است ابتدا انواع رنگ مو را بشناسید. موهای سفید هر فرد با انتخاب رنگ موی مناسب رنگ طبیعی خود را باز خواهد یافت.

اگر موهایتان 25% یا کمتر سفیدی دارد ،

شما می‌توانید از رنگ موهای نیمه دائمی استفاده کنید. این نوع رنگ، بدون ایجاد تغییر در حالت طبیعی مو، رنگ را به لایه بیرونی آن اضافه می‌کند و به مدت 6 تا 15 مرتبه شستشو با شامپو دوام دارد. رنگ موهای نیمه دائمی ملایمتر هستند و به موها کمتر آسیب می‌رسانند.

 اگر شما %50-25 موهایتان سفید است

می‌توانید نوعی از رنگ‌های نیمه دائمی با دوام بیشتر را انتخاب کنید که بعد از 20 تا 25 بار شامپو کردن از بین می‌روند.

اما اگر مقدار زیادی از موهایتان سفید شده است

از رنگ‌‌های دائمی استفاده کنید. اگر رنگ غالب مو سفید است رنگی با یک درجه تیره تر از رنگ مورد نظرتان استفاده کنید زیرا به خاطر نبود رنگ در تارهای مو، رنگی که می‌گذارید روشن تر به نظر می‌رسد. برخی از موهای سفید به ویژه موهای اطراف شقیقه‌ها در برابر رنگ مقاوم هستند. اگر موهای سفید شما خیلی زبر و مقاوم در برابر رنگ باشد لازم است که قبل از رنگ کردن آن‌ها را نرم کرد و مدت زمان رنگ کردن را افزایش داد.

آنچه در رنگ کردن موها مهم است خواندن شیوه رنگ کردن مو از روی برچسب رنگ است. قبل از رنگ آمیزی مو از اینکه نسبت به رنگ انتخابی حساسیت نداشته باشید مطمئن شوید. پس از اتمام کار موها را بوسیله یک نرم کننده شستشو دهید.

همچنین ببینید

15 روش کم‌هزینه و آسان برای زیبایی پوست و مو

اهمیت زیبایی و سلامت پوست و مو برای خانم‌­ها بر هیچکس پوشیده نیست. اما گاهی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.