خانه / روانشناسی / کدام زوج‌ها روابطی ماندگار دارند؟

کدام زوج‌ها روابطی ماندگار دارند؟

روانشناسی ازدواج، حفظ سلامت ازدواج، حفظ صمیمیت در ازدواج، ازدواج موفق، استحکام ازدواج، مهارت‌های ضروری ازدواج

یک ازدواج شاد، واقعا مزایایی بی‌شمار به زندگی شما می افزاید. آنطور که بلادی پائولو در مقاله «ازدواج کنید، پولدار شوید» توضیح می‌دهد واقعا مزایای مالی برای افرادی که ازدواج می‌کنند وجود دارد. متاهلان گرایش دارندکه پول بیشتری دربیاورند و همینطور پول بیشتری پس‌انداز کنند. به غیر از مزایای مالی و توان اقتصادی، شادی بیشتر، طول عمر و سلامتی بدنی را هم باید به مزایای ازدواج‌های خوب افزود.

در مقابل همه این‌ها، مشکلات عاطفی و طلاق می‌تواند شما را به سرعت به سمت مشکلات مالی و احساسی ببرد. تلاش در حفظ سلامت ازدواجتان می‌تواند نتایج ماندگاری از نظر شادی، مالی و سلامتی داشته باشد و حالا ما اینجا یک فهرست کوچک برای یادآوری پنج راه آسان برای حفظ استحکام ازدواج و تداوم یک ازدواج شاد را برای شما آورده‌ایم.

اول؛ چقدر با هم خوش می‌گذرانید؟

زوج‌هایی که با هم بازی می‌کنند و قسمتی از زمان هر روزشان را برای با هم تنها بودن کنار می‌گذارند، با هم می‌مانند – حتی اگر بیست دقیقه بعد از به خواب رفتن بچه‌ها باشد- با هر لبخند مشترک و تبادل کلامی خوشایند، ارتباطشان را تازه می‌کنند. به این اصل، یک شب بیرون رفتن و کمی خوشگذرانی آخر هفته را نیز اضافه کنید. به این ترتیب، شانس پایداری ازدواجتان را بالا ببرید.

البته باید مواظب باشید که این زمان را چگونه می‌گذرانید. اگر زمان آزادتان در خانه صرف تماشای تلویزیون یا نشستن پای کامپیوتر می‌شود، آن‌ها را خاموش کنید و به سمت یکدیگر برگردید. از یاد نبرید که احتیاج دارید زمانی را چهره به چهره با همسرتان سر کنید، نه کنار هم.

دوم؛ چقدر قدرشناسید؟

اگر همکاری همدیگر را امری بدیهی فرض کنید، خورشید آنقدر که باید و شاید در خانه‌تان نمی‌تابد. برای یک روز روی فضای روانی خانه‌تان تمرکز کنید. آیا دقت کرده‌اید که چند وقت یک بار هر کدام از شما علاقه خود را نشان می‌دهد، به دیگری بله می‌گوید، سوالاتی می‌پرسد که نشان از علاقه و توجه دارد، دلسوزی و غمخواری ابراز می‌کند یا با لبخند آغوش باز نشان می‌دهد؟ وقتی انرژی‌های مثبت از همسران به یکدیگر بتابد، تمام خانواده سود می‌برد.

سوم؛ رابطه جنسی

رابطه جنسی خوب برای ساختن یک ازدواج خوب کافی نیست. اما اگر رابطه جنسی کم یا غایب باشد، احتمال آنکه ارتباط شما شکننده شود و رو به فروپاشی برود، بیشتر و بیشتر خواهد شد.

چهارم؛ تازه چه خبر؟

آشنایی و تازگی، رابطه را محکم‌تر می‌کنند. یک بازی جدید، قدم زدن در مکانی متفاوت، آزمودن یک روش جدید برای ورزش کردن با هم، یک کار داوطلبانه عام المنفعه مشترک… هر چیز جدید رابطه‌های قدیمی را تازه و محکم‌تر از پیش می‌کند.

پنجم و آخرین؛ صحبت‌های مهم

چقدر ماهرانه در مورد مسائل حساس حرف می‌زنید و ناراحتی‌های غیرعمدی را التیام می‌بخشید؟ در یک ازدواج سالم، همسران به گونه‌ای اثرگذار درباره تفاوت‌هایشان صحبت می‌‌کنند، به دغدغه‌های یکدیگر واکنش نشان می‌دهند، به راه حل‌های برد – برد می‌اندیشند، و مهارت‌ بخشیدن یکدیگر پس از ناراحتی‌ها را همواره تجربه می‌کنند.

زندگی در آغوش یک ازدواج خوب، مزایای بسیار و بی‌شماری را به سمت شما سرازیر می‌کند. از ازدواجتان با دقت و هوشمندانه محافظت کنید.. خود و همسرتان را تا سطح یک تیم رویایی بالا بکشید. خوشی‌های ازدواجتان را گرامی بدارید، مهارت‌های لازم برای حفظ حسن نیت را به دست بیاورید و یادتان باشد که همیشه با احترام به همدیگر مهر بورزید.

همچنین ببینید

مردان

۹ عادتی که زوج‌های خوشبخت به هر قیمتی شده از آن‌ها دوری می‌‌کنند

مطمئنا، بارها درباره‌ی نکات ضروری برای برقراری رابطه‌ی عاشقانه سالم و شاد شنیده‌اید. اما در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.