خانه / ورزش و تناسب اندام / ۵ نکته برای کالری سوزی بیشتر و استفاده بهتر از تردمیل

۵ نکته برای کالری سوزی بیشتر و استفاده بهتر از تردمیل

نكات استفاده از تردمیل، برنامه کاهش وزن با تردمیل، برنامه ورزشی با تردمیل، دویدن روی تردمیل، لاغری با تردمیل، پیاده روی روی تردمیل، افزایش چربی سوزی با تردمیل، افزایش چربی سوزی بدن، تمرینات هوازی و چربی سوزی، تناسب اندام بانوان، نكات تناسب اندام و فیتنس

تردمیل یکی از پر مخاطب ترین وسایل ورزشی است که می توان گفت در بحث استفاده از وسایل ورزشی خانگی، آمار بیشتری را به خود اختصاص می دهد. اما آیا همه کسانی که روی تردمیل می دوند یا پیاده روی می کنند این کار را درست و بدون اشتباه انجام می دهند؟ در این مطلب ضمن اشاره به روش استفاده از تردمیل نکاتی را برای چربی سوزی بیشتر با شما در ميان مي‌گذاريم.

كانال تلگرام نیلگون

۱- کمی شیب دارش کنید

این شیب نه تنها دویدن بیرون از خانه را شبیه سازی می‌کند بلکه برای زانوها هم راحت‌تر است. شیب‌دار کردن با وقفه، راهی بسیار خوب برای افزایش کالری سوزی هنگام پیاده‌روی یا دویدن است. با دویدن یا پیاده‌روی با سرعت دلخواه روی شیب یک درصد شروع کنید.

هر دقیقه بعد از یک دقیقه ریکاوری، پنج درصد شیب را افزایش دهید تا به شیب ۱۵ درصد برسید. بسته به طول تمرینات‌تان، می‌توانید هر دقیقه از شیب کم کنید تا دوباره به همان یک درصد برسید. با این روش، تنفس‌تان بیشتر شده و انرژی بیشتری مصرف خواهید کرد تا این‌که با یک سرعت مداوم یک  ساعت بدوید. ضمناً از کار با تردمیل خسته و دلزده هم نخواهید شد چون مدام در حال تغییر شیب و سرعت هستید.

۲- حرکت زانوهای‌تان را بیشتر کنید

بله، تردمیل به حرکت شما کمک می‌کند اما به این معنی نیست که شما باید تنبلی کنید و اجازه دهید او تمام کارها را انجام دهد. به کار انداختن پاها در هر گام مهم است زیرا تردمیل دونده را به سادگی جلو می‌برد و مهم است که شما فقط روی سرعت آن متمرکز نمایید و به سرعت این پا و آن پا نکنید، بلکه حواس‌تان به افزایش دامنه و بلندی گام‌ها هم باشد. این روش نیازمند تلاش بیشتر بوده و مسافت بیشتری را با سرعت بیشتر طی می‌کنید.

۳- مقاومت را کمی بالاتر ببرید

از حرکات مقاومتی استفاده کنید تا ریکاوری‌های فعال داشته باشید. در طول زمانی که صرف ریکاوری می‌کنید، یک تمرین قدرتی انجام دهید. افزودن این تمرینات به تمرینات اینتروال شما روی تردمیل، ضربان قلب‌تان را بالا نگه داشته و باعث می‌شود به میزان قابل توجهی کالری بسوزانید.

مطلب مرتبط: الپتیکال در مقابل دوچرخه و تردمیل: کدام یک بهترند؟

۴- بازوهای‌تان را حرکت دهید

درحالی‌که با پاهای‌تان تکنیک دویدن را رعایت می‌کنید، بازوهای‌تان هم تا حدود زیادی آن حرکت را انجام می‌دهند. بیشتر دوندگان تردمیل تابع الگویی هستند که فکر می‌کنند الگوهایی مؤثر و پربازده از حرکت هستند و تقریباً با بدنی کوفته و ضرب دیده، دویدن روی تردمیل را تمام می‌کنند.

بازوها را حرکت دهید و زوایه گشتاور ۹۰ درجه، میان عضلات بازو و ساعد را در هر دو دست حفظ کنید. هر چقدر سرعت بیشتری داشته باشید، بازوها هم باید سریع‌تر حرکت کنند، از آرنج‌ها به‌عنوان لنگر در بالا بردن سرعت استفاده کنید. خواهید دید سرعت طی مسافت، بیشتر و بیشتر خواهد شد.

۵- کاری بیشتر از دویدن انجام دهید

یادتان باشد که  سطح و تسمه تردمیل، غیر از دویدن ساده، به تنهایی هم می‌تواند با روش‌های دیگر مورد استفاده قرار گیرد. این‌که شما فقط روی آن می‌دوید دلیل نمی‌شود قابلیت‎‌های دیگر نداشته باشد. قبل یا بعد از تمرینات معمول، سرعت آن را آهسته کنید و حرکت لانچ در حالت راه رفتن، لانچ چرخشی و سری یک درمیان اسکوات و لانچ را انجام دهید.

با این‌کار حرکت‌های اولیه را در پایین تنه‌تان متحمل شده و مبنای بهتری برای قوی‌تر دویدن فراهم می‌کنید و می‌دانید که چون تردمیل حرکت می‌کند، می‌تواند شما را به جلو برده و در ریتم موزون و خوشایندی نگاه دارد.

منبع نوشته

همچنین ببینید

فواید و تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

هفت تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

فواید ورزش صبحگاهی ورزش تاثیری مستقیم در داشتن سلامت جسمانی و روحیه بالا در زندگی­ ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.