خانه / روابط عاشقانه / 5 راه برای حفظ هیجان و شادابی رابطه عاشقانه

5 راه برای حفظ هیجان و شادابی رابطه عاشقانه

روابط عاشقاته، ایجاد تنوع در رابطه، ایجاد تنوع در زتدکی مشترک، یکنواختی زندگی مشترک، جلوگیری از یکنواختی رابطه، هیجان در رابطه زناشویی، مقابله با بی حوصلگی، روانشناسی رابطه

برخی افراد با شنیدن اسم یک رابطه دراز مدت هم فرار می‌کنند و برخی افراد نیز عاشق تعهد و بودن در یک رابطه طولانی مدت هستند. در یک رابطه، چه کوتاه و چه طولانی مدت باشد، طبیعی است که گاهی اوقات دو نفر از یکدیگر خسته شوند و احساس بی‌حوصلگی کنند. مهم این است که هر دو نفر برای زنده و شاداب نگه داشتن این رابطه تلاش کنند. در اینجا چند پیشنهاد برای برگرداندن هیجان و عشق به رابطه عاشقانه آورده شده است.

1.استراحت‌های کوتاه

می‌توانید استراحتی در قالب تعطیلات یا یک سفر کوتاه داشته باشید. می‌توانید با هم به این مسافرت تفریحی رفته و یا حتی هر یک با دوستان خود به گردش بروید. یک استراحت کوتاه در هر شکلی برای زوج‌ها مفید است. فضای شخصی مورد نیاز شما را فراهم کرده و شادی و هیجان بیشتری به رابطه شما می‌بخشد. این استراحت‌های کوتاه به شما فرصت حل و فصل کردن مشکلات رابطه‌تان را می‌دهد و همچنین اجازه بطه خود را تجزیه و تحلیل کنید و ببینید در چه مرحله‌ای از آن قرار دارید.

2. شکستن چارچوب‌ها

درست است که اکثر عمر ما را روزهای عادی تشکیل می‌دهند، اما از یاد نبرید که زیادی معمولی بودن نیز مخرب است. هرازگاهی چارچوب‌ها را بشکنید و اتوعی ایجاد کنید و برای انجام آن به دنبال مناسبت خاصی نباشید. این تنوع می‌تواند هر چیزی باشد، مانند تغییر دادن سبک  لباس پوشیدنتان و یا تغییری در عادت‌های اساسی رابطه‌تان. اجازه ندهید معمولی بودن بیش از حد باعث مرگ تدریجی رابطه شما شود.

3. متناسب بمانید

دلیل نمی‌شود بخاطر این که در یک رابطه طولانی مدت هستید، نسبت به تناسب اندام خود بی‌توجه باشید. به تناسب اندام و همچنین ظاهر کلی خود توجه کنید. همانطور که سعی دارید در جمع خوب به نظر برسید، تلاش کنید تا همیشه در مقابل عشقتان نیز به زیباترین نحو ممکت ظاهر شوید. همیشه این کار را انجام دهید تا هیجان و شادی رابطه خود را حفظ کنید.

4. رابطه خود را با دوستانتان حفظ کنید

بودن در یک رابطه هرگز نباید باعث شود که شما ارتباطتان را با دوستان قدیمی خود قطع کنید. حفظ دوستان و بیرون رفتن با آن‌ها، بدون شریک زندگی‌تان برای حفظ سلامت رابطه شما ضروری است. گردش با دوستان حال و هوای شما را عوض می‌کند و با نظرات و دیدگاه‌های متفاوت آن‌ها نسبت به مسائل مختلف نیز آشنا می‌شوید. دوستان شما می‌توانند منبع بی پایانی از مشاوره‌های خوب برای پیش بردن رابطه شما به بهترین وجه ممکن باشند.

5.نقش بازی کنید

برای ایجاد تنوع، تقش‌هایی را بازی کنید و کارهایی را انجام دهید که می‌توانید با آن‌ها عشقتان را غافلگیر کنید. فرستادن گل برای یکدیگر، بازی کردن، خرید هدیه بدون مناسبت خاص، همه این‌ها نه تنها هیجان بیشتری به رابطه شما می‌بخشند، بلکه شادی و نشاط بیشتری به هر دوی شما می‌دهند.

منبع نوشته

همچنین ببینید

بازیابی تمرکز

5 روش فوری و موثر برای بازیابی تمرکز

بازیابی مجدد قدرت تمرکز حتما شما نیز مانند بسیاری از افراد پر مشغله تجربه یک روز ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.